Відправки в робочі дні з 9.00 до 18.00.
Прийом замовлень через сайт цілодобово
Огляд бінокля 16x50 NBN18-1650

Огляд бінокля 16x50 NBN18-1650

27.09.2020
0

Розглянемо бінокль Arsenal NBN18-16x50 більш детально. (Огляд підготував Дмитро Федотов. Експерт-консультант з оптичних приладів, виконавчий Директор фонду "УкрАстро").

Біноклі з досить великою кратністю (більше 12х) відносяться до категорії приладів, що вимагають як певних навичок від спостерігачів, так і, як правило, установки біноклів на штативах для забезпечення комфортності спостережень.
Шістнадцятикратний бінокль, про який піде мова, дуже примітний тим, що має відносно невелику вагу. Це дозволяє мінімізувати навантаження на руки спостерігача і, як наслідок, в значній мірі скоротити вплив неминучого тремору рук. Відповідно, можна вести цілком комфортні, і що важливо, детальні спостереження, не вдаючись до установки бінокля на штатив
.

Отже, даний огляд про модель Arsenal NBN18 16х50.
Бінокль упакований в досить привабливу кольорову глянсову картонну коробку з мінімальним маркуванням
.

У ній Ви знайдете: бінокль, м'яку сумку з чорного міцного нейлону з синтетичною м'якою підкладкою і ременем через плече, вузький ремінець, пластикові захисні кришки для об'єктивів і здвоєну гумову для окулярів, серветку для протирання оптики і невелику інструкцію російською мовою.

Відзначимо досить незвичайні кришки для об'єктивів. Вони внутрішні і мають розрізні петлі, що дозволяє легко закріпити їх на шийному ремінці.
Окулярна кришка також забезпечена петлями і теж може бути легко закріплена на цьому ж ремінці
.

Корпус бінокля має традиційні обводи, без ламаних ліній. Він практично повністю виконаний з міцного полікарбонату. Виняток становлять лише елементи центральної балки бінокля, призменних блоків і фокусувального механізму. Корпус приладу не герметичний і не має повного вологозахисту.
Колір приладу темно-сірий, практично чорний. Тубуси і призматичні блоки бінокля покриті декоративними гумовими накладками аналогічного відтінку. Гумове покриття бінокля досить приємне на дотик і має текстурну поверхню, що імітує шкіру
.

Серед деталей корпусу бінокля варто відзначити вушка для фіксації шийного ремінця і металеве гніздо кріплення штативного L-адаптера, закрите зручною декоративною кришечкою, що завинчується.

У бінокля є якісно виконана шкала відстаней між зіницями. Діапазон регулювання даної відстані (IPD) цілком класичний і змінюється в межах від 58 до 72 мм.
Прилад добре лягає в руку завдяки плавності обводів і вдалому балансуванню (з легким зміщенням в сторону об'єктивів).
Зібраний бінокль на диво добре, не відзначається ніяких люфтів або заїдань, усі рухомі елементи конструкції рухаються плавно. Лінійний розмір приладу 185x62x195 мм, а вага близько 850 гр, це і дозволяє вести досить довгі спостереження «з рук», не вдаючись до допомоги штатива
.

Бінокль виконаний за класичною оптичної схемою PORRO із застосуванням призм типу ВК7. Його об'єктиви (ахроматичний дублет) мають світловий діаметр 50 мм і покриті блакитно-ліловим двошаровим покриттям типу MC (multi-coated) на основі фториду магнію (MgF), торці лінз об'єктивів чорнені.

Окуляри бінокля (типу Ерфле) мають винос зіниці близько 12 мм. Діаметр очних лінз окулярів 18 мм, а діаметр вихідної зіниці приблизно 3 мм. Наочники на окулярах бінокля виконані з м'якої гуми, їх висота - всього 5 мм.

Вихідні зіниці бінокля мають овальну форму. Розсіювання і відблиски в оптичних каналах бінокля - помірні. На поверхні лінз окулярів нанесено блакитно-бузкове покриття, що просвітлює, аналогічне покриттю на об'єктивах. Торці лінз окулярів не чорнені.
Призми приладу прояснені аналогічним чином і частково оснащені світлозахисними кришками.
Фокусування бінокля - центральне. Коліщатко фокусування широке, пластикове діаметром 34 мм, з гумовим покриттям і радіальною накаткою. Розташування вузла зручне, хід плавний.
Діапазон налаштування укладається у півтора оберти коліщатка. Це гарантує, що процес наведення на різкість буде вельми інформативний і точний.
Мінімальна дистанція фокусування бінокля становить 6 метрів
.

Діоптрійне регулювання під особливості зору спостерігача проводиться обертанням правого окуляру. Для зручності налаштування на корпус окуляра нанесена відповідна розмітка, а на гумове покриття - накатка. Діапазон діоптрійного підлаштування становить +/- 4 діоптрії.  

Оцінка зображення
При тестуванні бінокль показав хорошу передачу кольору з ледь помітним акцентом в «холодний» діапазон спектру. Зображення досить різке. Краї поля зору дещо розмиті. Хроматизм невеликий і суттєво не впливає на якість зображення. Поле зору приладу добре виправлене в частині дисторсії, яка істотно проявляється тільки у самого краю зображення. Кривизна і кома починають бути помітні приблизно з 1/2 поля зору і наростають до краю. Астигматизм - найбільш помітна аберація, яка проявляється приблизно з 1/3 поля зору. Сферична аберація виправлена ​​досить добре.
Заводське юстування приладу - хороше
.


Поле зору бінокля становить 72 м на 1000 м (близько 4,1 градусів). Це хороший показник для приладу, що має досить велике збільшення.

Висновок

Настав час підбити підсумки. Бінокль Arsenal NBN18 16х50 - досить цікава модель, адресована перш за все тим, кому в процесі спостережень необхідний великий масштаб зображення, але при цьому немає можливості (бажання) користуватися штативом.
Маючи практично такий же масштаб зображення і діаметр поля зору, як у моделей класу 15х70, цей бінокль набагато менше і відчутно легше їх. При цьому він поступається їм лише в яскравості зображення. Відповідно найефективніше його експлуатувати в умовах повного освітлення
.

В цілому ж, бінокль простий в експлуатації, має дуже пристойну механіку і дає гарне зображення.
Співвідношення ціна / якість в його випадку цілком виправдане, а сума його споживчих характеристик дозволяє з упевненістю говорити про те, що він буде досить хорошим придбанням
.

Вдалих Вам спостережень!

Купити бінокль Arsenal 16x50 NBN18-1650 з доставкою в інтернет магазині Garnapogoda

Відгуки0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.